Wina

Proponujemy wina znanych włoskich producentów, którzy cieszą się długoletnią poważaną reputacją i opinią producentów wysokogatunkowych win. Dzięki temu jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom i konsumentom wina o wysokiej jakości po atrakcyjnych cenach.

 • foto bottega 2.jpg

  Bottega

  Distilleria Bottega ma historię trzech pokoleń ludzi zajmujących się grappą i winami. Powstała w 1920 roku a jej założycielem był zapalony enolog i znawca winorośli Domenico Bottega.

  1983 – Bracia Bottega. Po śmierci ojca , jego syn Sandro za pomocą swojej siostry Barbary i brata Stefano zostaje prezesem spółki. Kilka lat później dzięki innowacyjnemu systemowi do destylacji i techniki mającej na celu zmniejszanie zawartości alkoholu, co sprawia że grappa jest łagodniejsza i delikatniejsza, Distilleria Bottega staje się bardzo znana.

  Czytaj więcej
 • cantine due palme.jpg

  Cantine due Palme

  Cantine due Palme to duża, nowoczesna spółdzielnia winiarska z siedzibą w Cellino San Marco/Salento, głęboko w sercu Apulii.

  Założona w 1989 roku z pomysłu Angelo Maci, Cantine due Palme wzrosła w ciągu roku do 400 plantatorów. Staranna uprawa winorośli i nowoczesne wyposażenie winiarni pozwala posiadłości oferować wina w bardzo dobrej jakości za przystępną cenę. Z ponad 2400 ha winnic w tym regionie, Cantine due Palme wytwarza typowe, regionalne wina z lokalnych odmian winorośli...

  Czytaj więcej
 • fattoria.jpg

  Fattoria Di Grignano

  Pierwsze wzmianki historyczne dotyczące Grignano sięgają epoki brązu. Współczesne wykopaliska archeologiczne wydobyły na światło dzienne pozostałości osady zajmowanej przez rodzinę pasterską, która cieszyła się wysoką pozycją społeczną, o czym świadczą resztki odkrytych zdobionych naczyń.  

  Przez wieki teren ten nabrał cech fortyfikacji etruskiej, a następnie romańskiej...

  Czytaj więcej
 • livon.jpg

  Livon

  Rodzina Livon słynie we Włoszech z zamiłowania i przywiązania do swoich rodzinnych ziem. 60 lat temu jako lokalni patrioci osiedlili się w regionoe Friuli Venezia Giulia, a ściśliej na terenach, które należą do apelacji Collio DOC I Collio Orientali del Friuli. Ten fakt stał się początkiem historii rodziny Livon w świecie wina.

  Główny założyciel Dorino Livon nabył swoje pierwsze hektary pod uprawę winorośli w 1964 roku. Następnie małymi kroczkami winnica poszerzała swoje terytorium, co doprowadziło do powstania dzisiejszej Aziendy Agricola Livon.

  Wina Livon stały się jednym z najbardziiej sukcesywnych i rozpoznawalnych win w regionie Friuli Venezia Giulia, czego dowodem są różnego rodzaju wyróżnienia narodowe przez Światowe Organizacje związane z winami.

  Czytaj więcej
 • terredavino foto.jpg

  Terre Da Vino

  TERRE DA VINO to najwyżej położona winnica we Włoszech, w Barolo w samym sercu terytorium Langhe, z unikalną filozofią: wina z Piemontu, tylko jedynie DOC i DOCG.

  Dzielnica Langhe słynie z najbardziej znanych obszarów uprawy winorośli na świecie. Obejmuje ponad 5000 ha winnic uprawianych przez ponad 2500 plantatorów. To pozwala na produkcję na bardzo wysokim  poziomie i osiąganie szczytów doskonałości.

  Czytaj więcej
 • terreforti.jpg

  Terre Forti

  TERRE FORTI  jest jedną z marek CAVIRO. CAVIRO jest spółdzielnią rolną, której misją jest promowanie grona swoich członków. Firma zapewnia zbyt dla odmian winogron w różnych regionach Włoch oraz wprowadza ich na światowe rynki dla każdej kategorii konsumentów.

  Jednym sposobem, aby konkurować na arenie światowej to doskonała jakość, która osiągana jest poprzez staranny dobór ich członków oraz rygorystyczna kontrola jakości i produkcji.

  Czytaj więcej
 • venica[1].jpg

  Venica & Venica

  Venica & Venica została założona w 1898 roku i od tego czasu należy do rodziny Venica. Winnica znajduje się w Collio i cieszy się międzynarodową renomą.

  Czytaj więcej
NazwaRozmiarData
icoKATALOG WIN IMPERIAL WINES.pdf13624.01 KB2016-11-09 17:53